Home | What's New | Photos | Histories | Sources | Reports | Cemeteries | Headstones | Statistics | Surnames |
Matches 1 to 80 of 1793
# | Last Name, Given Name(s) | Born | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
WILLS Grace |
Jun 1819 | Bradworthy DEV | I3214 |
2 |
POLKINGHORN Stephen |
Jun 1826 | Illogan CON | I33366 |
3 |
PILLMAN Elizabeth Rendall |
Jun 1839 | Bideford DEV | I1031 |
4 |
WALTER Eliza Jane |
Jun 1839 | Bradworthy DEV | I3239 |
5 |
TAYLOR Philip |
Jun 1848 | Holsworthy DEV | I37707 |
6 |
JOHNS Jane Walter |
Jun 1849 | Buckland Brewer DEV | I9157 |
7 |
HANCOCK William Henry Walter |
Jun 1850 | Trevethin MON | I7292 |
8 |
PALMER Samuel |
Jun 1850 | Goodleigh DEV | I28070 |
9 |
TAYLOR William Eastman |
Abt Jun 1850 | Bideford DEV | I34526 |
10 |
FURSEY Levi |
Jun 1851 | CAN | I24320 |
11 |
GILLETT Helen L. |
Jun 1855 | ONT | I41669 |
12 |
PASCOE Eli George |
Jun 1855 | Solina, Durham ONT | I36539 |
13 |
BURKE Mary |
Jun 1856 | Chicago, Cook IL | I24404 |
14 |
HOCKRIDGE Sarah Jane Barrett |
Jun 1856 | Plymouth DEV | I31876 |
15 |
MANNING Solomon |
Jun 1856 | Usborne Twp., Huron ONT | I37952 |
16 |
HOCKRIDGE Emily Emma |
Jun 1858 | Plymouth DEV | I31877 |
17 |
HAWKINS William |
Jun 1859 | Bradworthy DEV | I25034 |
18 |
SCOTT Richard |
Jun 1859 | ENG | I37942 |
19 |
SMALE Frederick James |
Jun 1860 | Plymouth DEV | I1384 |
20 |
WERRY Richard Luther, (twin) |
Jun 1864 | Solina, Durham ONT | I34360 |
21 |
YORK Rosina A. |
Jun 1866 | I9630 | |
22 |
TREWIN Catherine Mary |
Jun 1869 | Bratton Clovelly DEV | I42281 |
23 |
PERKINS Francis Albert |
Jun 1870 | ONT | I24226 |
24 |
RICH Alfred John |
Jun 1870 | South Tawton DEV | I18461 |
25 |
JACKSON Florence Ruth |
Jun 1879 | I31133 | |
26 |
PERKINS Emmeline |
Jun 1879 | ONT | I24275 |
27 |
MCCANN Frances |
Jun 1882 | Wetzel WV | I36433 |
28 |
MILES ppBertha Florence |
Jun 1882 | Guthrie IA | I22114 |
29 |
EDDOWES Percy George |
Jun 1885 | Shrewsbury SAL | I31193 |
30 |
POLKINGHORN Myron S. |
Jun 1885 | IA | I33386 |
31 |
TREWIN Joseph Wesley |
Jun 1885 | Shepparton VIC | I18914 |
32 |
COLWELL Lester R. |
Jun 1888 | KS | I26851 |
33 |
BROMELL Walter William |
Jun 1889 | Clovelly DEV | I40153 |
34 |
FALLIS John Wesley |
Jun 1890 | I16308 | |
35 |
WALTER Samuel John |
Jun 1891 | Barnstaple DEV | I2439 |
36 |
WALTERS Mable Ann |
Jun 1891 | MAN | I27373 |
37 |
PESCOTT Ethel M. |
Jun 1892 | Batavia, Genesee NY | I27033 |
38 |
BOGIE Alice Martha |
Jun 1893 | ONT | I24098 |
39 |
HAWKINS William John |
Jun 1893 | Welcombe DEV | I25036 |
40 |
STAINES George Edward |
Jun 1893 | Appledore DEV | I43104 |
41 |
WESSON Mary E. |
Jun 1894 | MI | I16153 |
42 |
STAINES Mary Elizabeth |
Jun 1895 | Appledore DEV | I43105 |
43 |
WORTH Hector Clayton |
Jun 1896 | Wellington NZ | I35330 |
44 |
RUSH William Madison |
Jun 1897 | IN | I27577 |
45 |
ROOKE Percy |
Jun 1899 | Sutcombe DEV | I36020 |
46 |
RULE Eva Gertrude |
Jun 1899 | MAN | I38403 |
47 |
GRENFELL Clifford |
Abt Jun 1902 | Swansea GLA | I34580 |
48 |
WALKEY Gwendolen Norah |
Jun 1903 | Kilkhampton CON | I31347 |
49 |
HISCOCK Cissie Annie |
Jun 1904 | Medway KEN | I41603 |
50 |
PERDRISAT Edgar Norman |
Jun 1904 | Ballarat VIC | I7803 |
51 |
TREWIN Titus |
Jun 1904 | I43857 | |
52 |
HALL John Syme |
Jun 1905 | Newton Abbot DEV | I25897 |
53 |
MOORE Luella |
Jun 1905 | ONT | I32740 |
54 |
PETRE Ina Dell |
Jun 1906 | East Whitby, Durham ONT | I40503 |
55 |
ALSOP Cecil |
Jun 1907 | Winchelsea VIC | I12542 |
56 |
JEWELL Freda Mary |
Jun 1907 | Holsworthy DEV | I29754 |
57 |
KELLETT Verda Margaret |
Jun 1908 | ONT | I37447 |
58 |
BARKWELL Glen William |
Jun 1909 | SAS | I36286 |
59 |
CROPP Ethel Rose |
Abt Jun 1910 | New Forest HAM | I27080 |
60 |
NORTHAM Joyce Elizabeth |
Jun 1910 | I29468 | |
61 |
MILLS Sydney Arthur |
Abt Jun 1912 | Basingstoke HAM | I27084 |
62 |
DAY Martha Josephine |
Jun 1928 | Rhea TN | I40584 |
63 |
SHORT Kenneth J. |
Jun 1930 | Tory Hill, Monmouth Twp., Haliburton ONT | I39910 |
64 |
CORNISH Alan R.H. |
Jun 1931 | Wandsworth LND | I30644 |
65 |
OSMOND Shelia R. |
Jun 1942 | Newton Abbot DEV | I25892 |
66 |
VAUGHN Ann |
Jun 1947 | I4972 | |
67 |
BROWN Malcolm |
Jun 1954 | I13120 | |
68 |
WARREN Darras |
Jun 1993 | SAS | I5527 |
69 |
WILCOX Brendon |
Abt Jun 2006 | I21632 | |
70 |
IVESON Alice |
Abt Jun 2012 | I21955 | |
71 |
TREWIN Ann |
1 Jun 1788 | Kilkhampton CON | I42156 |
72 |
WALTER Roger |
1 Jun 1803 | Bradworthy DEV | I3106 |
73 |
ALLIN Thomas |
1 Jun 1836 | I4815 | |
74 |
THORN Frederick |
1 Jun 1841 | Bude CON | I11896 |
75 |
STATT William Henry |
1 Jun 1847 | Plymouth DEV | I39769 |
76 |
BANBURY John |
1 Jun 1860 | Stratton CON | I25640 |
77 |
SLEE Emily |
1 Jun 1860 | Woolfardisworthy (West) DEV | I43294 |
78 |
ALLIN Frances Ann Mary |
1 Jun 1861 | Whitby, Durham ONT | I14566 |
79 |
KABLE Rebecca Jane Madeline |
1 Jun 1870 | Rylstone NSW | I35421 |
80 |
MAEDEL Alexander |
1 Jun 1878 | Benmiller, Huron ONT | I17098 |
Matches 1 to 2 of 2
# | Last Name, Given Name(s) | Christened | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
JANE Delilah |
4 Jun 1811 | East Newlyn CON | I34906 |
2 |
WILLCOCK Ambrose |
29 Jun 1800 | Buckland Monachorum DEV | I3903 |
Matches 1 to 80 of 1518
# | Last Name, Given Name(s) | Died | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
YEO Richard |
Jun 1621 | I2088 | |
2 |
BAKER Blandine |
Jun 1634 | Kilkhampton CON | I29855 |
3 |
SHARSELL Sosthenes |
Jun 1650 | Kilkhampton CON | I20796 |
4 |
CORNISH Obedience |
Jun 1693 | Poughill CON | I26470 |
5 |
ABBOTT Grace |
Jun 1702 | 'Loat Meadow', Bradworthy DEV | I3742 |
6 |
CHING Elizabeth |
Jun 1702 | Kilkhampton CON | I30415 |
7 |
BISHOP Joseph |
Jun 1721 | I3773 | |
8 |
HORRIL Richard |
Jun 1723 | Poughill CON | I1417 |
9 |
TREMEERE James |
Jun 1723 | Bradworthy DEV | I2002 |
10 |
MARTIN Grace |
Jun 1750 | Kilkhampton CON | I38670 |
11 |
VINSON Joseph |
Jun 1750 | Morwenstow CON | I3546 |
12 |
LARK Charles |
Jun 1751 | Bridgerule DEV | I26029 |
13 |
ELLIOT Grace |
Jun 1760 | Kilkhampton CON | I25303 |
14 |
CORNISH Elizabeth |
Jun 1763 | Bradworthy DEV | I25304 |
15 |
MARSHALL Elizabeth |
Jun 1780 | I3751 | |
16 |
BOUNDY Thomas |
Jun 1787 | Kilkhampton CON | I20815 |
17 |
WALTER Emma Jane |
Jun 1792 | Bradworthy DEV | I4596 |
18 |
TREMEER Elizabeth |
Jun 1793 | I2008 | |
19 |
BOND Grace |
Jun 1798 | Morwenstow CON | I2287 |
20 |
VINSON Grace |
Jun 1798 | Morwenstow CON | I37972 |
21 |
HEARN William |
Jun 1800 | Buckland Brewer DEV | I30410 |
22 |
WATTS Parmenas, III |
Jun 1804 | Bradworthy DEV | I18857 |
23 |
PEARSE Sarah |
Jun 1806 | Boyton CON | I2490 |
24 |
GRIGG Grace |
Jun 1810 | Kilkhampton CON | I29956 |
25 |
ASHTON Francis |
Jun 1814 | Kilkhampton CON | I3918 |
26 |
TREWIN John William |
Jun 1820 | I25981 | |
27 |
ASHTON Grace |
Jun 1821 | Kilkhampton CON | I25297 |
28 |
FOLLY Elizabeth |
Jun 1826 | I30427 | |
29 |
GRIGG Elizabeth |
Jun 1830 | Kilkhampton CON | I30061 |
30 |
BRIMACOMBE Elizabeth |
Jun 1831 | 'Lapthorne Farm', Launcells CON | I971 |
31 |
SAUNDERS John |
Jun 1833 | Bridgerule DEV | I26081 |
32 |
HARVEY Lydia |
Jun 1834 | Mylor CON | I1368 |
33 |
BARRETT John |
Jun 1835 | Kilkhampton CON | I37976 |
34 |
CORNISH Thomas |
Jun 1836 | Kilkhampton CON | I26055 |
35 |
CORNISH Thomas |
Jun 1836 | Kilkhampton CON | I29946 |
36 |
TRATHEN Elizabeth |
Jun 1843 | 'Deurdon Barton', Woolfardisworthy (West) DEV | I25177 |
37 |
PARKIN Elizabeth |
Jun 1857 | I37712 | |
38 |
HAWKINS Grace |
Jun 1861 | Bradworthy DEV | I20446 |
39 |
WICKETT Mary Damaris |
Jun 1862 | Milton Damerel DEV | I17196 |
40 |
WOOD Frederick John |
Jun 1869 | Kilkhampton CON | I30311 |
41 |
HOCKRIDGE Grace |
Jun 1870 | Kilkhampton CON | I31254 |
42 |
WALTER Grace |
Jun 1870 | Holsworthy DEV | I7363 |
43 |
BROAD Archie William |
Jun 1871 | Padstow CON | I23784 |
44 |
CORNISH Ann |
Cal Jun 1873 | Morwenstow CON | I29900 |
45 |
WARREN Henry |
Jun 1873 | Boyton CON | I851 |
46 |
ASHTON John Pillman |
Jun 1874 | Langtree DEV | I29436 |
47 |
HOPPER Hugh Cory |
Jun 1875 | Truro CON | I3625 |
48 |
PRUST Margaret Elizabeth |
Jun 1876 | Aberdare GLA | I30441 |
49 |
TUCKER Sophia Ann |
Jun 1881 | I43227 | |
50 |
MALTON Frederick George |
Jun 1882 | Carlton VIC | I19690 |
51 |
GREEN William Edward |
Jun 1884 | South Yarra VIC | I617 |
52 |
SUSSEX Thomas |
Jun 1884 | Torrington DEV | I25760 |
53 |
COTTON Eardley Bernice Few |
Jun 1894 | Geelong VIC | I18984 |
54 |
VENNER William Trewin |
Jun 1895 | Stratton CON | I42296 |
55 |
STACEY John |
Jun 1898 | Kilkhampton CON | I22722 |
56 |
ROBINS Stanley Arthur |
Jun 1901 | Footscray VIC | I4137 |
57 |
WALTER Mary Venning |
Jun 1902 | Bristol GLS | I2170 |
58 |
WALTER Albert Henry |
Jun 1903 | Oshawa, Durham ONT | I12211 |
59 |
PERDRISAT Edgar Norman |
Jun 1904 | Ballarat VIC | I7803 |
60 |
TREWIN Titus |
Jun 1904 | Archies Creek VIC | I43857 |
61 |
PICKARD Thomas |
Jun 1905 | Stratton CON | I22732 |
62 |
LANE James Barrett |
Jun 1907 | Orange NSW | I14236 |
63 |
COTTON Muriel Mountford Few |
Jun 1908 | Geelong VIC | I18990 |
64 |
GRIGG John Frederick |
Jun 1908 | Liskeard CON | I30196 |
65 |
HOCKRIDGE Elizabeth Grace |
Jun 1909 | Stratton CON | I25637 |
66 |
PICKARD Eleanor May |
Jun 1909 | Stratton CON | I22744 |
67 |
COLE Elizabeth |
Abt Jun 1915 | Medford, Jackson OR | I27025 |
68 |
SOBEY Rosalind F. |
Jun 1924 | Kensington LND | I31749 |
69 |
STONE Thomas |
Jun 1924 | Bideford DEV | I20785 |
70 |
BOUNDY Lillian |
Jun 1926 | I43265 | |
71 |
CHUBB William |
Jun 1926 | Bridford DEV | I10672 |
72 |
SHORT Sophia Cottle |
Jun 1928 | Bideford DEV | I10646 |
73 |
JOHNS Richard |
Jun 1929 | Exeter DEV | I9186 |
74 |
PEARSE Alfred Thomas |
Jun 1930 | Ryde NSW | I42498 |
75 |
ANDERSON Effie Amelia |
Jun 1931 | I7964 | |
76 |
BRYANT Walter DE STE CROIX |
Jun 1932 | Portsmouth HAM | I30297 |
77 |
CHAPMAN Alice M. |
Jun 1932 | Newton Abbot DEV | I29747 |
78 |
WALTER Sophia |
Jun 1933 | ONT | I16080 |
79 |
DAVEY Edwin |
Jun 1934 | Exeter DEV | I25204 |
80 |
HEYWOOD James Herbert |
Jun 1934 | Bideford DEV | I22092 |
Matches 1 to 80 of 714
# | Last Name, Given Name(s) | Buried | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
CORNISH Obedience |
Jun 1693 | Poughill CON | I26470 |
2 |
PRUST Thomas |
Jun 1805 | St. Nectan's Churchyard, Stoke, Hartland DEV | I30444 |
3 |
WALTER James |
Jun 1812 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I3150 |
4 |
SAMELLS William |
Jun 1823 | Boyton CON | I2529 |
5 |
WATTS Parmenas, Jnr. |
Jun 1823 | Kilkhampton Churchyard, Kilkhampton CON | I3338 |
6 |
WALTER Elizabeth |
Jun 1827 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I3285 |
7 |
STONE William Prust |
Cal Jun 1841 | St. Nectan's Churchyard, Stoke, Hartland DEV | I30619 |
8 |
MOORE Miriam |
Jun 1842 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I18481 |
9 |
WALTER Mary |
Jun 1847 | West Putford Churchyard, West Putford DEV | I3419 |
10 |
PASCOE John |
Jun 1849 | Eldad United Church Cemetery, Solina, Durham ONT | I23016 |
11 |
ASHTON John |
Jun 1853 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I10897 |
12 |
COTTON Samuel Mitchell |
Jun 1855 | West Terrace Cemetery, Adelaide SA | I36819 |
13 |
PRUST Mary |
Jun 1859 | St. Nectan's Churchyard, Stoke, Hartland DEV | I30545 |
14 |
WITHERIDGE John |
Jun 1859 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I23555 |
15 |
WALTER Nathan |
Jun 1862 | Zion United Church Cemetery, Hampton, Durham ONT | I10721 |
16 |
BARFETT Herbert George |
Jun 1865 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I7414 |
17 |
BRIMACOMBE Edward |
Jun 1868 | Sutcombe Churchyard, Sutcombe DEV | I5685 |
18 |
HICKS Thomas |
Jun 1869 | Rich Hill Cemetery, Hilliar Twp., Knox OH | I41061 |
19 |
WOOD Charles Andrew |
Jun 1870 | Kilkhampton Churchyard, Kilkhampton CON | I30312 |
20 |
OSBORNE Elizabeth A. |
Jun 1871 | Bowmanville Cemetery, Bowmanville, Durham ONT | I17980 |
21 |
TREWIN Silas |
Jun 1873 | Bethesda Cemetery, Tyrone, Durham ONT | I29521 |
22 |
BRAY Emma Sophia |
Cal Jun 1877 | Eldad United Church Cemetery, Solina, Durham ONT | I34347 |
23 |
MANNING Mary |
Jun 1877 | Exeter Cemetery, Hay Twp., Huron ONT | I30723 |
24 |
WORDEN Annetta Jane |
Jun 1877 | Ebenezer Cemetery, Courtice, Durham ONT | I18113 |
25 |
PERKINS Marcus John |
Jun 1879 | Ebenezer Cemetery, Courtice, Durham ONT | I23076 |
26 |
BRIMACOMBE Maria |
Jun 1882 | West Putford Churchyard, West Putford DEV | I3418 |
27 |
CORNISH Daniel |
Jun 1886 | Exeter Cemetery, Hay Twp., Huron ONT | I37598 |
28 |
BUTCHER Sarah Janet |
Jun 1887 | Little Lake Cemetery, Peterborough ONT | I17420 |
29 |
VANSTONE Mary |
Jun 1888 | Colborne Cemetery, Colborne, Huron ONT | I10973 |
30 |
BRIMACOMBE Francis Frederick |
Jun 1890 | Glenthompson Cemetery, Glenthompson VIC | I3643 |
31 |
WALTERS William |
Jun 1890 | Colborne, Huron ONT | I6645 |
32 |
ASHTON John |
Jun 1891 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I5635 |
33 |
HAMMETT Fanny |
Cal Jun 1891 | Great Torrington DEV | I27057 |
34 |
VANSTONE Annie Maria |
Jun 1892 | Wingham Cemetery, Turnberry Twp., Huron ONT | I10998 |
35 |
BRAUND James |
Jun 1893 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I39764 |
36 |
LINN Ann Jane |
Jun 1895 | Terang Cemetery, Terang VIC | I35875 |
37 |
LITTLEJOHNS Jabez |
Jun 1896 | Ebenezer Cemetery, Courtice, Durham ONT | I23120 |
38 |
VANSTONE William |
Jun 1896 | West Putford Churchyard, West Putford DEV | I10981 |
39 |
BRAGG Frances Smale |
Jun 1898 | Bowmanville Cemetery, Bowmanville, Durham ONT | I5689 |
40 |
FISHER Samuel |
Jun 1898 | Colborne Cemetery, Colborne, Huron ONT | I16600 |
41 |
JOLIFFE Margery |
Jun 1900 | Zion Cemetery, Palmyra, Jefferson WI | I26607 |
42 |
ORCHARD William |
Jun 1900 | Zion Cemetery, Palmyra, Jefferson WI | I26528 |
43 |
SOLOMON Thomas Augustine |
Jun 1901 | Crystal Brook Cemetery, Crystal Brook SA | I29256 |
44 |
WALTER Richard |
Jun 1901 | Oshawa Union Cemetery, Oshawa, Durham ONT | I10705 |
45 |
GOYEN Lionel |
Jun 1902 | Cairo Cemetery, Cairo, Pratt Co. KS | I39271 |
46 |
HIDER James Charles |
Jun 1902 | St. Kilda Cemetery, St. Kilda VIC | I35831 |
47 |
WALTER Albert Henry |
Jun 1903 | Oshawa Union Cemetery, Oshawa, Durham ONT | I12211 |
48 |
DEPEAL Richard John |
Jun 1904 | Omer, Arenac MI | I41290 |
49 |
PENDERGAST Margaret Elizabeth |
Cal Jun 1904 | Benambra Cemetery, Benambra VIC | I36104 |
50 |
SHORTRIDGE Theo Alma |
Jun 1904 | Eldad United Church Cemetery, Solina, Durham ONT | I17939 |
51 |
BRAGG Richard Franklin |
Jun 1905 | Elmwood Cemetery, Winnipeg MAN | I18095 |
52 |
HAWKINS William |
Jun 1905 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I20455 |
53 |
HORN Eliza Mary |
Jun 1906 | Durham Cemetery, Durham, Grey ONT | I18171 |
54 |
SPARKES Daisy Milton |
Jun 1906 | Foster Cemetery, Foster VIC | I24948 |
55 |
GRILLS Nelson William |
Jun 1907 | Groveside Municipal Cemetery, Whitby ONT | I20518 |
56 |
SANDERS Clarence Everan |
Jun 1907 | Exeter Cemetery, Hay Twp., Huron ONT | I28957 |
57 |
BATTY Florence Mildred |
Jun 1908 | Groveside Municipal Cemetery, Whitby ONT | I22277 |
58 |
BISSETT Fanny |
Jun 1909 | Colborne Cemetery, Colborne, Huron ONT | I16599 |
59 |
LARGE William |
Jun 1909 | Little York, Queens PEI | I38443 |
60 |
MCGINTY Margot Leone Celestine, (Twin) |
Jun 1910 | Melbourne General Cemetery, Carlton VIC | I3649 |
61 |
CHAPPLE Charles Edwin |
Jun 1911 | Bronx, Bronx NY | I31122 |
62 |
OLIVER Emma Ann |
Jun 1911 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I21042 |
63 |
POW Fanny |
Jun 1912 | Great Torrington DEV | I27041 |
64 |
AXFORD Alfred |
Jun 1913 | Coburg Pine Ridge Cemetery, Coburg VIC | I35877 |
65 |
JONES Dorothy |
Jun 1913 | Chilsworthy Methodist Churchyard, Chilsworthy DEV | I36016 |
66 |
MILLS Charles Wesley |
Jun 1913 | Greenwood Cemetery, Arcata, Humboldt CA | I35352 |
67 |
ALLIN Edwin Louis |
Jun 1914 | Oshawa Union Cemetery, Oshawa, Durham ONT | I5791 |
68 |
CORY Emma Jane |
Jun 1915 | Hartland Methodist Cemetery, Hartland DEV | I33357 |
69 |
JOHNS Susannah |
Jun 1915 | Benambra Cemetery, Benambra VIC | I9152 |
70 |
CHING Francis William |
Jun 1917 | Linton Cemetery, Linton VIC | I28420 |
71 |
WEBB Freda Claris |
Jun 1917 | London, Middlesex ONT | I40013 |
72 |
ALLIN Benjamin Vern |
Jun 1918 | Colborne Cemetery, Colborne, Huron ONT | I17070 |
73 |
ARGUS Laurence Trewin |
Jun 1918 | Kyabram Cemetery, Kyabram VIC | I38749 |
74 |
COAD Susan Lord |
Jun 1918 | St. Germans Old Cemetery, St. Germans CON | I29284 |
75 |
ECKHARDT William John |
Jun 1918 | Williamstown Cemetery, Williamstown VIC | I7383 |
76 |
SPENCER Edward George |
Jun 1918 | Ebblinghem Military Cemetery, Ebblinghem, Nord FRA | I42545 |
77 |
LITTLEJOHN Tryphena |
Jun 1919 | Wesleyan Cemetery, Kilkhampton CON | I28433 |
78 |
WALTER Sophia |
Jun 1920 | St. Nectan's Churchyard, Stoke, Hartland DEV | I1016 |
79 |
BARFETT Philip Rice |
Jun 1921 | Bradworthy Churchyard, Bradworthy DEV | I4603 |
80 |
GOYEN William Francis |
Jun 1921 | Cairo Cemetery, Cairo, Pratt Co. KS | I38045 |
Matches 1 to 80 of 570
# | Last Name, Given Name(s) | Married | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
COTTON George Witherage
JULL Mary Anna |
Jun 1846 | Maidstone (District Registration) KEN | I36813 I36815 |
2 |
SUSSEX Joseph
KELLY Mary Jane |
Jun 1880 | Torrington DEV | I25769 I25906 |
3 |
LITTLEJOHNS Arthur Cann
DRAPER Gertrude Emily |
Jun 1901 | Guildford SRY | I43361 I43362 |
4 |
HANCOCK Charles Walter
CLAYTON Catherine Jane |
Jun 1906 | Bedwellty MON | I7298 I28013 |
5 |
BOUNDY Frederick William
TURNER Ellen Ann |
Jun 1911 | I43261 I43269 | |
6 |
TUCKER Alexander Penhorwood
BRADDICK Minnie May |
Jun 1918 | Bideford DEV | I16222 I16221 |
7 |
LITTLEJOHNS Henry Arthur
BEAE Helen Marion |
Jun 1921 | Bideford DEV | I43378 I43383 |
8 |
WONNACOTT Francis John
HEARD Edith Paddon |
Jun 1921 | Holsworthy (District Registration) DEV | I27498 I27501 |
9 |
SLADE Alfred John
BURROW Beatrice Jane |
Jun 1922 | Bideford DEV | I22068 I22065 |
10 |
OSMOND Jack Stanley Coles
STEVENS Sarah Cecilia |
Jun 1924 | Newton Abbot DEV | I25886 I25881 |
11 |
CUTLAND Frederick James
BRACE Gertrude Mary |
Jun 1925 | Barnstaple DEV | I27104 I27103 |
12 |
MADDAFORD Robert Arnold
BRIMACOMBE Jocelyn Alice |
Jun 1929 | CAN | I6052 I5896 |
13 |
GILBERT George Stanley
WATSON Maud Mary Hunt |
Jun 1930 | Falmouth CON | I40114 I40117 |
14 |
MCLAREN David James
WILDE Doris Hilda |
Jun 1931 | I1903 I1902 | |
15 |
POUND James Henry
SKIDMORE Ellen May |
Jun 1932 | Bristol GLS | I40300 I40297 |
16 |
BEAL Arthur John
HEYWOOD Florence Mabel |
Jun 1933 | Torrington DEV | I29741 I29737 |
17 |
POMEROY William Thomas
FLEMING Dorothy York |
Jun 1936 | USA | I31710 I31713 |
18 |
TREWIN Albert
DOBELL Cora Marion |
Abt Jun 1937 | St. Paul's Anglican Cathedral, Bendigo VIC | I19792 I19829 |
19 |
BEACH Russell Esterly
SMITH Dorothy Esther |
Jun 1938 | New Westminster BC | I41169 I32899 |
20 |
FALLON William
WALTER Arvonia Gwen |
Jun 1940 | I2850 I2839 | |
21 |
JONES Theodore Fulford
GILBERT Lillian Jessie |
Jun 1942 | Stratton CON | I16064 I16061 |
22 |
MAGEE Robert Dale
FESSENDEN Virginia May |
Jun 1951 | Glendale, Los Angeles CA | I23767 I23768 |
23 |
RADDAN Dennis
OSMOND Gwendoline May |
Jun 1951 | Newton Abbot DEV | I25895 I25890 |
24 |
PIERCE Verol Vernon, Snr.
SMITH Dorothy Doris |
Jun 1956 | I41387 I41385 | |
25 |
MASON Larry
BAGLIN Sharryn Elizabeth |
Jun 1985 | I916 I912 | |
26 |
ROWE Charles
LITTLEJOHNS Mary |
1 Jun 1807 | Welcombe DEV | I22084 I25243 |
27 |
WICKETT Humphrey Dayman
ASHTON Anne |
1 Jun 1843 | Bradworthy DEV | I17192 I17184 |
28 |
JOLLIFFE Simon
BRAY Jane |
1 Jun 1854 | Bude CON | I33494 I33485 |
29 |
SPOONER George Doolette
WALTERS Elizabeth Ann |
1 Jun 1869 | Durham ONT | I29625 I29609 |
30 |
BOND James Edward
BECKER Mary |
1 Jun 1887 | Crieff, Puslinch Twp., Wellington ONT | I11912 I11913 |
31 |
SHORT Albert Wesley
TINKHAM Emma Binmore |
1 Jun 1887 | Brooklin, Whitby, Durham ONT | I39832 I39933 |
32 |
HOWARD Frank Ernest
MOORE Helena Maggie |
1 Jun 1897 | Brooklin, Whitby, Durham ONT | I24129 I24126 |
33 |
WALTER William
MEYER Catherine |
1 Jun 1903 | Ballarat VIC | I6415 I6427 |
34 |
KIVELL Lewis Charles
JAVENS Fanny Elizabeth |
1 Jun 1904 | Owen Sound, Grey ONT | I28145 I28149 |
35 |
ROUTLY Ernest Sydney
PINDER Florence Mary |
1 Jun 1912 | London LND | I28707 I28709 |
36 |
JONES Thomas
HANCOCK Florence Maud |
1 Jun 1914 | GLA | I17768 I17767 |
37 |
FROST Ronald Hanby
BANBURY Constance Ethel |
1 Jun 1916 | Toronto, York ONT | I29234 I29232 |
38 |
MONKMAN Maxwell Duke
SHORT Edith Annie |
1 Jun 1921 | Peel ONT | I23117 I23114 |
39 |
SLOAT Robert Moore
VANSTONE Gertrude Alma |
1 Jun 1921 | Wentworth ONT | I31611 I31606 |
40 |
GURD Ronald Hastings
JEWELL Mary Velma |
1 Jun 1926 | London, Middlesex ONT | I27334 I27333 |
41 |
SLATTERY Elmer Ray
MCNALLY Ruth Elizabeth |
1 Jun 1940 | Hardin, Big Horn MT | I39205 I39219 |
42 |
VEALE Ernest
WAGNER Myrtle May |
1 Jun 1946 | I21255 I21258 | |
43 |
WALTER Richard
WARMINGTON Damaris |
2 Jun 1786 | Kilkhampton CON | I3331 I3334 |
44 |
CHUBB William
WALTER Elizabeth |
2 Jun 1842 | Bradworthy DEV | I10671 I7368 |
45 |
VEALE Alfred Henry
JACKSON Ellenor |
2 Jun 1886 | Wellington ONT | I2597 I2607 |
46 |
BRIMACOMBE Augustus
AMOORE Margaret |
2 Jun 1914 | South Bersted, Bognor Regis SSX | I5783 I5922 |
47 |
THOMAS Clifford Wylie
DIEBEL Lillian Sarah |
2 Jun 1925 | Detroit, Wayne MI | I43498 I43514 |
48 |
SPURGE Frederick Allen
HAMMETT Elizabeth Fanny |
2 Jun 1941 | Teddington MDX | I27075 I27073 |
49 |
AYERS Philip Bruce
MAGEE Mabel Elizabeth Joy |
2 Jun 1944 | CAN | I38428 I38431 |
50 |
SINAPIUS William John
RATTEN Diann Margaret Rosemarree |
2 Jun 1984 | Atherton QLD | I22369 I22368 |
51 |
WALTER Kevin Roy
MUSTART Nita |
2 Jun 1984 | Wesley Uniting Church, Mount Gambier SA | I396 I399 |
52 |
LACLAIRE Richard Douglas
FILLMORE Corinna June |
2 Jun 1990 | Messiah Lutheran Church, Prince Albert SAS | I21793 I21787 |
53 |
CORNISH John
GLOYN Susannah |
3 Jun 1817 | I30701 I30706 | |
54 |
COTTON William Orchard
HEUSTIS Jane |
3 Jun 1844 | PEI | I36893 I36906 |
55 |
PICKARD Thomas
STACEY Lucy Elizabeth |
3 Jun 1870 | Kilkhampton CON | I22732 I22725 |
56 |
MARTIN Charles Walter
MARSH Naomi C. |
3 Jun 1897 | Lamotte Twp., Sanilac MI | I41668 I41925 |
57 |
WALTER Edward
JONAS Louisa King |
3 Jun 1901 | Waitara, Taranaki NZ | I22244 I22245 |
58 |
HOLLADAY Frederick James
BOYDELL Violet Ada |
3 Jun 1903 | Sudbury District, Nipissing ONT | I38978 I38986 |
59 |
TROLLOPE John
GROSE Florence Evelyn |
3 Jun 1911 | Oshawa, Durham ONT | I18269 I18268 |
60 |
MCLAUGHLIN Walter Douglas
PASCOE Gertrude Lillian |
3 Jun 1916 | Oshawa, Durham ONT | I40936 I40934 |
61 |
TENNYSON Alfred Learoyd
GROSE Florence Muriel |
3 Jun 1925 | Oshawa, Durham ONT | I34222 I34227 |
62 |
BAKER James Patrick
HARRIS Olive Muriel |
3 Jun 1933 | I10867 I10866 | |
63 |
WELCH Robert Burton
DAVIES Betty Louise |
3 Jun 1939 | Licking OH | I41134 I41139 |
64 |
HOPE Pat Mackellar
WOODMAN Joyce Kerby |
3 Jun 1942 | I34693 I34691 | |
65 |
DODD Edward Nicholas Cyril Dixon
SCORGIE Doris |
3 Jun 1944 | Durban, Natal, South Africa | I43974 I43975 |
66 |
LANGFORD Kenneth Squire
TREWARTHA Alma Mary Charlotte |
3 Jun 1944 | I37631 I37627 | |
67 |
DANIELS-BROWN Arnie Richard
EDWARDS JoAn |
3 Jun 1960 | Idaho Falls, Bingham ID | I36381 I36382 |
68 |
GIBSON Mark Allan
MATTHEWS Marilyn |
3 Jun 1978 | I21411 I21415 | |
69 |
SHORT David Howard
ROBERTS Kathleen Jane |
3 Jun 1989 | Gibsons BC | I11481 I11494 |
70 |
UJFALUSI Elgin John
GUERTIN Tiffanie Rochelle |
3 Jun 2000 | Shady Creek Church BC | I21911 I21914 |
71 |
CANNE William
MILL Mary |
4 Jun 1656 | Bradworthy DEV | I3766 I3767 |
72 |
SILLIFANT William
CORNISH Jemima |
4 Jun 1857 | West Putford DEV | I42948 I42945 |
73 |
JACKSON William H.
RODD Evelyn |
4 Jun 1889 | Pickering, Durham ONT | I23500 I23491 |
74 |
SOUTHERN Festus Ernest
WALTERS Ida Holt |
4 Jun 1892 | Coupeville, Island WA | I40218 I17693 |
75 |
VANSTONE George
HAMILTON Minnie |
4 Jun 1898 | Goderich, Huron ONT | I16628 I31614 |
76 |
HEARD William Laurence
PEART Mary Elizabeth |
4 Jun 1905 | Broomfield VIC | I32462 I32564 |
77 |
SHARMAN Fredrick Wesley
WALTER Ethel Pearl |
4 Jun 1906 | Toronto, York ONT | I40551 I18002 |
78 |
MARTIN Clarence Henry
SMITH Jessie Viola |
4 Jun 1914 | Wahjamega, Tuscola MI | I41959 I41975 |
79 |
RICKARD Stephen Richard
OKE Bertha Pearl |
4 Jun 1914 | Toronto, York ONT | I33754 I33712 |
80 |
JOHNS Percy William
REA Doris |
4 Jun 1917 | Lyon MN | I43301 I43307 |
Matches 1 to 80 of 300
# | Last Name, Given Name(s) | Baptism | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
WITHERIDGE John |
1 Jun 1669 | Ilfracombe DEV | I23584 |
2 |
WITHERIDGE Jane |
1 Jun 1671 | Ilfracombe DEV | I23585 |
3 |
CORNISH John |
1 Jun 1753 | Bridgerule DEV | I26041 |
4 |
TREMEERE John |
1 Jun 1781 | Bradworthy DEV | I2053 |
5 |
WALTER Roger |
1 Jun 1803 | Bradworthy DEV | I3106 |
6 |
SMALE Thomas, JP |
1 Jun 1823 | North Tamerton CON | I2418 |
7 |
TREWIN James |
1 Jun 1831 | Launcells CON | I42275 |
8 |
HEARD Peter Chope |
1 Jun 1835 | Hartland DEV | I35661 |
9 |
HOBBS John |
1 Jun 1862 | Fremington DEV | I37727 |
10 |
ASHTON Margaret |
2 Jun 1819 | Bradworthy DEV | I25672 |
11 |
WICKETT Humphrey Dayman |
2 Jun 1822 | Pancrasweek DEV | I17192 |
12 |
SANGUINE Richard |
2 Jun 1831 | Bible Christian Chapel, Shebbear DEV | I23167 |
13 |
VANSTONE John |
2 Jun 1843 | Kilkhampton CON | I18452 |
14 |
WALTER Hugh Oliver |
2 Jun 1848 | Wesleyan Methodist Circuit, Kilkhampton CON | I25 |
15 |
JOHNS John |
2 Jun 1852 | Bradworthy DEV | I9182 |
16 |
MAY James B.R. |
2 Jun 1852 | Bradworthy DEV | I10962 |
17 |
RENNICK Francis James Harward |
2 Jun 1873 | Geelong VIC | I43999 |
18 |
TREMEER Honor |
3 Jun 1744 | Bradworthy DEV | I3755 |
19 |
TREMEERE Margaret |
3 Jun 1770 | Alwington DEV | I22264 |
20 |
ROBBINS John William |
3 Jun 1791 | Kilkhampton CON | I25992 |
21 |
SMITH Margaret |
3 Jun 1804 | Morwenstow CON | I29964 |
22 |
ALLIN Charles, (twin) |
3 Jun 1827 | Holsworthy DEV | I5696 |
23 |
ALLIN William Brimacombe, (twin) |
3 Jun 1827 | Holsworthy DEV | I5693 |
24 |
SUSSEX Alice Jane |
3 Jun 1866 | Kingscott, St. Giles in the Wood DEV | I25837 |
25 |
KABLE Arthur William John |
3 Jun 1910 | Bathurst NSW | I35425 |
26 |
MILLS Holden Compton |
3 Jun 1918 | PEI | I30802 |
27 |
ADAMS Mary |
4 Jun 1729 | Kilkhampton CON | I29935 |
28 |
PASCOE Charity |
4 Jun 1795 | Sithney CON | I38684 |
29 |
CORNISH Mary Ann |
4 Jun 1820 | Treneglos CON | I42940 |
30 |
PICKARD Thomas |
4 Jun 1888 | Stratton CON | I22742 |
31 |
YEO Richard |
5 Jun 1611 | Bradworthy DEV | I3761 |
32 |
HARRIS Susanna |
5 Jun 1827 | Bible Christian Chapel, Shebbear DEV | I23569 |
33 |
BRAY Jonathan |
5 Jun 1842 | Kilkhampton CON | I33973 |
34 |
COTTLE Charles Shearm |
5 Jun 1843 | At his parent's home, Morwenstow CON | I20269 |
35 |
TREWIN John Henry |
5 Jun 1865 | North Hill CON | I42388 |
36 |
ROELFER Anna Bernadina |
5 Jun 1869 | Leibfrauen-Uberwasser Katholisch, Münster Stadt WEF | I27106 |
37 |
BILLING Fanny |
5 Jun 1876 | Birmingham WAR | I42394 |
38 |
ANDREW Mae Minetta |
5 Jun 1885 | PEI | I30790 |
39 |
YEO Francis Ashton |
6 Jun 1794 | Bradworthy DEV | I7076 |
40 |
MASON Lawrence William |
6 Jun 1808 | Northlew DEV | I3205 |
41 |
ASHTON John |
6 Jun 1814 | Annetwell Chapel-Independent, Carlisle CUL | I26443 |
42 |
MOYSE Martha |
6 Jun 1829 | Otterham CON | I26722 |
43 |
BANBURY Thomas |
6 Jun 1836 | Bible Christian, Kilkhampton Circuit, Kilkhampton CON | I29244 |
44 |
SMALE Elizabeth |
7 Jun 1732 | Whitstone CON | I25718 |
45 |
SMALE James |
7 Jun 1763 | Whitstone CON | I25709 |
46 |
TREMEERE Honor |
7 Jun 1776 | Bradworthy DEV | I2012 |
47 |
TRELEAVEN Walter |
7 Jun 1808 | St. Winnow CON | I42197 |
48 |
ALLIN Alice Bromell |
7 Jun 1826 | Launcells CON | I19404 |
49 |
WALTER Emm |
7 Jun 1834 | Methodist Church, Holsworthy DEV | I9756 |
50 |
TREWIN Lawrence David |
7 Jun 1835 | North Hill CON | I43603 |
51 |
LITTLEJOHNS William |
7 Jun 1840 | Morwenstow CON | I14647 |
52 |
CHING Mary Jane |
7 Jun 1847 | At home, Bible Christian Chapel rites, Kilkhampton Circuit CON | I3810 |
53 |
WALTER Richard |
7 Jun 1848 | Stratton CON | I10705 |
54 |
HEYWOOD Mary Cottle |
7 Jun 1863 | Methodist Church, Bideford DEV | I22089 |
55 |
HOYLES Reginald Frank |
7 Jun 1891 | Holy Trinity Church, Wimbledon SRY | I37305 |
56 |
CLIFFE Elizabeth |
8 Jun 1662 | Morwenstow CON | I12 |
57 |
SYMONS Rebecca |
8 Jun 1780 | Rockbeare DEV | I173 |
58 |
CORY John |
8 Jun 1800 | Boyton CON | I36736 |
59 |
WICKETT John |
8 Jun 1817 | North Petherwin DEV | I29351 |
60 |
CHING William |
8 Jun 1828 | Kilkhampton CON | I28412 |
61 |
HAWKING Richard |
8 Jun 1828 | Bradworthy DEV | I20456 |
62 |
WALTER William |
8 Jun 1834 | Bradworthy DEV | I7370 |
63 |
WALTER Mary Ann |
8 Jun 1851 | Bradworthy DEV | I4821 |
64 |
OAKLEY George Gardner |
8 Jun 1871 | York YKS | I30023 |
65 |
SMALE Alfred John |
8 Jun 1881 | Northam DEV | I25932 |
66 |
GILBERT George Stanley |
8 Jun 1902 | Poughill CON | I40114 |
67 |
HUNT Frances Georgina |
8 Jun 1919 | PEI | I30868 |
68 |
CORY Elizabeth Banbury |
9 Jun 1776 | Bradworthy DEV | I2126 |
69 |
ASHTON Pasco Boundy |
9 Jun 1811 | Kilkhampton CON | I22719 |
70 |
SANDERS Susan |
9 Jun 1811 | Woolfardisworthy (West) DEV | I4930 |
71 |
HOPPER Willmott Cory |
9 Jun 1816 | Poughill CON | I17405 |
72 |
BRAY Jonathan |
9 Jun 1822 | Kilkhampton CON | I32601 |
73 |
ROBBINS Thomas |
9 Jun 1822 | Sutcombe DEV | I26056 |
74 |
WALTER William |
9 Jun 1822 | I4938 | |
75 |
TREWIN Nathan |
9 Jun 1833 | North Hill CON | I43602 |
76 |
SYMONS Herman |
9 Jun 1834 | Rockbeare DEV | I595 |
77 |
CORNISH Mary Susan |
9 Jun 1854 | Wesleyan Methodist Circuit, Kilkhampton CON | I37935 |
78 |
SLEE William Thomas |
9 Jun 1867 | Tiverton DEV | I20570 |
79 |
TURNER Ann |
9 Jun 1876 | Week St. Mary CON | I42372 |
80 |
PICKARD Eleanor May |
9 Jun 1893 | Stratton CON | I22744 |
Matches 1 to 80 of 195
# | Last Name, Given Name(s) | Census | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
ALLIN Ann |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5691 |
2 |
ALLIN Benjamin Axford, JP |
6 Jun 1841 | West Ash, Bradworthy DEV | I3252 |
3 |
ALLIN Charles, (twin) |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5696 |
4 |
ALLIN Elizabeth |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5700 |
5 |
ALLIN John |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5697 |
6 |
ALLIN Mary |
6 Jun 1841 | Tucker's Hill, Sutcombe DEV | I10323 |
7 |
ALLIN Mary |
6 Jun 1841 | Tucker's Hill, Sutcombe DEV | I5659 |
8 |
ALLIN Mary Grace |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5699 |
9 |
ALLIN Richard |
6 Jun 1841 | Tucker's Hill, Sutcombe DEV | I10324 |
10 |
ALLIN Richard |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5688 |
11 |
ALLIN Richard |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5618 |
12 |
ALLIN Richard |
6 Jun 1841 | Sutcombe Mill, Sutcombe DEV | I5603 |
13 |
ALLIN Roger |
6 Jun 1841 | West Ash, Bradworthy DEV | I5707 |
14 |
ALLIN Sally |
6 Jun 1841 | West Ash, Bradworthy DEV | I3406 |
15 |
ALLIN Samuel |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5698 |
16 |
ALLIN William |
6 Jun 1841 | Tucker's Hill, Sutcombe DEV | I5658 |
17 |
ALLIN William Brimacombe, (twin) |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5693 |
18 |
BRIMACOMBE Ann Francis |
6 Jun 1841 | 'Burrow Farm', Sutcombe DEV | I5617 |
19 |
BRIMACOMBE Emma |
6 Jun 1841 | Kilkhampton CON | I972 |
20 |
BRIMACOMBE Grace |
6 Jun 1841 | Sutcombe Mill, Sutcombe DEV | I5602 |
21 |
BRIMACOMBE John |
6 Jun 1841 | 'Tonacombe', Morwenstow CON | I3288 |
22 |
BRIMACOMBE Josiah B. |
6 Jun 1841 | 'Tonacombe', Morwenstow CON | I974 |
23 |
BRIMACOMBE Maria |
6 Jun 1841 | 'Cory Barton', West Putford DEV | I3418 |
24 |
BRIMACOMBE Maria |
6 Jun 1841 | Kilkhampton CON | I973 |
25 |
BRIMACOMBE Mary |
6 Jun 1841 | Higher Redmansford, Bradworthy DEV | I3117 |
26 |
BRIMACOMBE Susanna |
6 Jun 1841 | West Putford DEV | I3618 |
27 |
BRIMACOMBE Titus Walter |
6 Jun 1841 | 'Tonacombe', Morwenstow CON | I975 |
28 |
BRIMACOMBE William |
6 Jun 1841 | 'Tonacombe', Morwenstow CON | I3139 |
29 |
BRIMACOMBE William Walter |
6 Jun 1841 | 'Tonacombe', Morwenstow CON | I976 |
30 |
CANN Mary |
6 Jun 1841 | 'Weston', Bradworthy DEV | I2939 |
31 |
CHING John Cottle |
6 Jun 1841 | 'Atworthy', Bradworthy DEV | I3266 |
32 |
CHING Salome Em |
6 Jun 1841 | 'Atworthy', Bradworthy DEV | I4592 |
33 |
CHING William |
6 Jun 1841 | 'Atworthy', Bradworthy DEV | I4594 |
34 |
CHING William |
6 Jun 1841 | 'Atworthy', Bradworthy DEV | I4589 |
35 |
COBBLEDICK Mary |
6 Jun 1841 | Bradworthy DEV | I7365 |
36 |
COTTLE Ann |
6 Jun 1841 | 'Atworthy', Bradworthy DEV | I4588 |
37 |
CREWS Elizabeth |
6 Jun 1841 | Ryall, Bradworthy DEV | I2156 |
38 |
FISH Mary |
6 Jun 1841 | Hartland DEV | I12220 |
39 |
INCH Elizabeth |
6 Jun 1841 | Churchtown, West Putford DEV | I3363 |
40 |
INCH Elizabeth |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I2113 |
41 |
JOHNS Ann Walter |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I4211 |
42 |
JOHNS Grace |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I4208 |
43 |
JOHNS John |
6 Jun 1841 | East Ash, Bradworthy DEV | I9143 |
44 |
JOHNS John |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I4212 |
45 |
JOHNS Mary |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I4213 |
46 |
JOHNS Richard |
6 Jun 1841 | East Ash, Bradworthy DEV | I4237 |
47 |
JOHNS Richard |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I4210 |
48 |
JOHNS Richard |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I2114 |
49 |
JOHNS Thomas |
6 Jun 1841 | Voulhouse, West Putford DEV | I4214 |
50 |
MANNING Ann |
6 Jun 1841 | Bradworthy DEV | I7280 |
51 |
NEALE Mary Luscombe |
6 Jun 1841 | Shop Park Hay, Bradworthy DEV | I2007 |
52 |
ROWE Mary |
6 Jun 1841 | Braunds Kismeldon, West Putford DEV | I3395 |
53 |
SHAPLIN Grace |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I2452 |
54 |
SMALE Elizabeth |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I3913 |
55 |
SMALE Isaac |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I3912 |
56 |
SMALE Job |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I1354 |
57 |
SMALE Maria |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I3907 |
58 |
SMALE Moses |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I1353 |
59 |
SMALE Thomas |
6 Jun 1841 | Inclined Plane, North Tamerton CON | I2441 |
60 |
SMALE Thomas, JP |
6 Jun 1841 | North Tamerton CON | I2418 |
61 |
STACY Joanna |
6 Jun 1841 | Higher Redmansford, Bradworthy DEV | I969 |
62 |
SUMNER Charles |
6 Jun 1841 | Kingston-upon-Thames SRY | I2121 |
63 |
SUMNER Richard John |
6 Jun 1841 | Kingston-upon-Thames SRY | I9521 |
64 |
SUTCLIFFE Elizabeth Margaret |
6 Jun 1841 | Kingston-upon-Thames SRY | I2132 |
65 |
TAYLOR Jane, (m.n TAYLOR) |
6 Jun 1841 | Churchtown, West Putford DEV | I3349 |
66 |
TRATHEN Miriam |
6 Jun 1841 | East Whitely, Bradworthy DEV | I3369 |
67 |
TREMEERE Mary |
6 Jun 1841 | 'Galsham Farm', Hartland DEV | I2972 |
68 |
TREMEERE William |
6 Jun 1841 | Shop Park Hay, Bradworthy DEV | I2006 |
69 |
TUCKER Jane |
6 Jun 1841 | Redmansford, Bradworthy DEV | I2151 |
70 |
VANSTONE Ann |
6 Jun 1841 | West Putford DEV | I4941 |
71 |
VANSTONE Charles Walter |
6 Jun 1841 | West Putford DEV | I3428 |
72 |
VANSTONE Elizabeth Jane |
6 Jun 1841 | East Ash, Bradworthy DEV | I3367 |
73 |
VANSTONE James Walter |
6 Jun 1841 | 'East Sessacott', West Putford DEV | I3429 |
74 |
VANSTONE Samuel |
6 Jun 1841 | West Putford DEV | I3361 |
75 |
VINSON Grace |
6 Jun 1841 | North Blatchborough, Bradworthy DEV | I1888 |
76 |
WALTER Alinda Grace |
6 Jun 1841 | North Blatchborough, Bradworthy DEV | I2872 |
77 |
WALTER Ambrose Willcock, JP |
6 Jun 1841 | North Blatchborough, Bradworthy DEV | I1 |
78 |
WALTER Ann |
6 Jun 1841 | Bradworthy DEV | I7369 |
79 |
WALTER Ann |
6 Jun 1841 | Churchtown, West Putford DEV | I4936 |
80 |
WALTER Ann Trathen |
6 Jun 1841 | East Whitely, Bradworthy DEV | I3408 |
Matches 1 to 60 of 60
# | Last Name, Given Name(s) | Cremated | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
MORTON Herbert Victor |
Jun 1959 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I32394 |
2 |
AXFORD Lesley Joyce |
Jun 1971 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I35890 |
3 |
HODGE Mavis Beryle |
Jun 1979 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I35753 |
4 |
JOHNSTONE Keith |
Jun 2011 | Midland Cemetery, Swan View WA | I11150 |
5 |
BOYLE Austin |
1 Jun 1956 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I2581 |
6 |
WALTER Douglas Boyd |
2 Jun 1989 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I8320 |
7 |
RUNDLE Ronald Maxwell |
2 Jun 1994 | Waikumete Cemetery & Crematorium, Glen Eden, Auckland NZ | I13717 |
8 |
YATES Thomas Francis |
3 Jun 1980 | New Cemetery & Crematorium, Ballarat VIC | I489 |
9 |
DUNSTER Nellie Doreen Grace, (Twin) |
3 Jun 1987 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I4492 |
10 |
ROCH Ernest Arthur |
4 Jun 1969 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I8878 |
11 |
POMEROY Edith Florence |
4 Jun 1970 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I3442 |
12 |
KELLER Kathryn Joyce Nakashian |
4 Jun 2012 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I8381 |
13 |
SPENCER Margaret Elizabeth |
5 Jun 1950 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I42546 |
14 |
TREWIN Titus Leslie |
5 Jun 1962 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I43850 |
15 |
HART Charles Edward |
6 Jun 1985 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I13042 |
16 |
LESTER Jean Fairbairn |
6 Jun 2003 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I12956 |
17 |
JOHNSTONE Hazel |
8 Jun 1979 | Maunu Cemetery, Whangarei NZ | I1681 |
18 |
TURNER Claude Robert George |
8 Jun 1989 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I4192 |
19 |
STREET Janet Crawford |
9 Jun 1970 | Purewa Cemetery and Crematorium, Auckland NZ | I1677 |
20 |
LEIGH Edward Lindsay |
9 Jun 2015 | Barrabool Hills Cemetery, Highton VIC | I782 |
21 |
TREWIN Arthur John Thomas |
10 Jun 1987 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I19980 |
22 |
FARMER Audrey Lydia |
10 Jun 2011 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I13128 |
23 |
DUDLEY Penelope |
11 Jun 2003 | Altona Memorial Park, Altona VIC | I32368 |
24 |
RICHMOND Kathleen Phyllis |
12 Jun 1980 | Western Public Cemetery, Geelong VIC | I12625 |
25 |
BAKER Lewis Harlock |
13 Jun 1958 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I13661 |
26 |
LEES Samuel |
14 Jun 1951 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I21016 |
27 |
HEARD Walter Cory Bromell |
14 Jun 1958 | New Cemetery & Crematorium, Ballarat VIC | I1110 |
28 |
PURDY Elsie Lottie |
14 Jun 1996 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I11672 |
29 |
REA Frederick Unett |
15 Jun 1935 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I951 |
30 |
RICHARDS Richard Thomas |
15 Jun 1960 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I1365 |
31 |
HEARD Aisla Stewart |
15 Jun 2012 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I72 |
32 |
ROBINS Franklin Kenneth |
17 Jun 1994 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I11676 |
33 |
COCK Lillian May |
18 Jun 1957 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I11673 |
34 |
MCGANN Leila |
19 Jun 1957 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I19713 |
35 |
STEPHENS Arthur Leonard Richard |
19 Jun 1973 | Altona Memorial Park, Altona VIC | I9316 |
36 |
HUNTER Irene May |
19 Jun 1974 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I13653 |
37 |
VAGG Andrew Leonard |
19 Jun 1975 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I1784 |
38 |
HAYES William John Clement |
20 Jun 1957 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I4425 |
39 |
HERD Myee Cecelia |
20 Jun 1978 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I3496 |
40 |
WEST Violet Victoria |
20 Jun 1978 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I8884 |
41 |
HARBISON John |
20 Jun 2018 | Bundaberg General Cemetery, Bundaberg QLD | I42583 |
42 |
STEPHENS Gordon Vanstone |
21 Jun 1974 | Altona Memorial Park, Altona VIC | I9322 |
43 |
SMALE Grace Matilda |
22 Jun 1939 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I1157 |
44 |
DENHOLM Lily Esther |
23 Jun 1976 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I2345 |
45 |
BENNETT Elizabeth Rose |
23 Jun 2013 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I8385 |
46 |
MONTGOMERY Frederick |
24 Jun 1944 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I6620 |
47 |
GARBUTT Louisa |
24 Jun 1970 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I4197 |
48 |
DOLIN Mary Patricia |
24 Jun 1997 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I6970 |
49 |
PHILLINGHAM Frederick Andrew |
27 Jun 2007 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I7144 |
50 |
TREWIN Phillip Andrew George |
28 Jun 1955 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I19316 |
51 |
HERD John Drummond |
28 Jun 1963 | Altona Memorial Park, Altona VIC | I3503 |
52 |
NANKERVIS Colin Leslie |
29 Jun 1971 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I19622 |
53 |
TANSLEY Charles Edwin |
29 Jun 1971 | Eastern Cemetery, Geelong VIC | I9270 |
54 |
ROSS Gordon Roy |
30 Jun 1959 | Fawkner Memorial Park, Fawkner VIC | I1214 |
55 |
KINGSTON Ethel May |
30 Jun 1969 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I4484 |
56 |
NANKERVIS Thomas Henry |
30 Jun 1977 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I19617 |
57 |
PAISLEY Loris Joan |
30 Jun 1977 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I1862 |
58 |
PROWSE Nelly Vera |
30 Jun 1977 | Springvale Botanical Cemetery, Springvale VIC | I4567 |
59 |
MARQUARDT Louise |
30 Jun 1983 | New Cemetery & Crematorium, Ballarat VIC | I7313 |
60 |
WINDMILL Kim Louise |
30 Jun 1983 | New Cemetery & Crematorium, Ballarat VIC | I7314 |
Matches 1 to 11 of 11
# | Last Name, Given Name(s) | Emigration | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
PERKIN George |
Jun 1855 | Plymouth DEV | I23069 |
2 |
HERD Ann Nancy |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I3681 |
3 |
HERD Eliza |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I3674 |
4 |
HERD Jane |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I3678 |
5 |
HERD John, JP |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I1988 |
6 |
HERD Mary |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I3672 |
7 |
HERD Sarah |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I3683 |
8 |
HERD William |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I1966 |
9 |
PARK Janet |
10 Jun 1838 | Belfast ANT | I2000 |
10 |
FISH Mary |
10 Jun 1842 | Port Hope, Northumberland ONT | I12220 |
11 |
WALTER John |
10 Jun 1842 | Port Hope, Northumberland ONT | I3353 |
Matches 1 to 10 of 10
# | Last Name, Given Name(s) | Honors | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
WALTER John Hammond |
5 Jun 2001 | National Medal | I600 |
2 |
HUNTER Elizabeth, MBE |
6 Jun 1941 | Member of the Order of the British Empire, MBE (C) | I13831 |
3 |
WALTER Keith Wesley, AM |
7 Jun 1999 | Member of the Order of Australia (AM) | I7615 |
4 |
WALTER Denis Clive, OAM |
8 Jun 2015 | Medal (OAM) of the Order of Australia in the General Division | I1666 |
5 |
WALTER Rik Andrew, CSM |
9 Jun 2008 | Conspicuous Service Medal (CSM) | I1593 |
6 |
PADGETT Fanny Marjorie Alice |
11 Jun 1984 | Order of Australia Medal (OAM) | I15915 |
7 |
Dr. FARR Kathleen Ionie, OAM |
14 Jun 1999 | Medal of the Order of Australia (OAM) (General Division) | I9280 |
8 |
WALTER Ian Claude, AFSM |
14 Jun 2010 | Australian Fire Service Medal (AFSM) | I604 |
9 |
WALTER Lionel Lewis, JP OBE |
15 Jun 1974 | The Order of the British Empire - Officer (Civil) (OBE) | I6607 |
10 |
ALLIN Harvey Ross, DFM |
27 Jun 1944 | Distinguished Flying Medal (DFM) | I16686 |
Matches 1 to 6 of 6
# | Last Name, Given Name(s) | Immigration | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
HILL George Henry |
11 Jun 1850 | Port Adelaide SA on board 'Stag'. | I1811 |
2 |
HILL Lydia Jane |
11 Jun 1850 | Port Adelaide SA on board 'Stag'. | I3784 |
3 |
HILL Samuel Alfred |
11 Jun 1850 | Port Adelaide SA on board 'Stag'. | I3525 |
4 |
HILL Samuel Pine |
11 Jun 1850 | Port Adelaide SA on board 'Stag'. | I3527 |
5 |
PENALUNA Mary Lydia |
11 Jun 1850 | Port Adelaide SA on board 'Stag'. | I3528 |
6 |
BUTTERWORTH Alice |
14 Jun 1907 | Montréal QUE | I21213 |
Matches 1 to 41 of 41
# | Last Name, Given Name(s) | Military | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
TROW Ralph Meredith |
Between 1 Jun 1917 and 27 Oct 1919 | Canada | I38270 |
2 |
SCHROETER Leonard Percy |
Between 1 Jun 1939 and 9 Mar 1942 | Served during WWII as No. 4412, Flight Sergeant (Fitter/Armourer), No. 2… | I12843 |
3 |
WRIGHT John Edward |
Between 3 Jun 1918 and 7 Aug 1919 | Served during WWI as No. 3311412, Private, 8th. Reserve Battalion, CEF | I41265 |
4 |
TREWIN Charles Lester Gordon |
Between 4 Jun 1940 and 4 Oct 1941 | Also served during WWII as No. Q185232, Captain, 7th. Training Battalion,… | I19062 |
5 |
JORY Mervyn Laurence |
Between 5 Jun 1940 and 30 Apr 1946 | Served during WWII as No. VX22319, Captain, 2/125 Brigade Ordnance Field… | I19723 |
6 |
WALTER Alexander Dingwall |
5 Jun 1941 | Served during WWII as a Private in the 8th. Batt, Volunteer Defence Corps… | I537 |
7 |
HALLAM Thomas Joseph William |
Between 5 Jun 1942 and 9 Dec 1944 | Served during WWII as No. 57085, Leading Aircraftman, with the 14 Repair… | I4528 |
8 |
HERD Eileen Beatrice |
Between 6 Jun 1942 and 14 Aug 1946 | AUS | I3482 |
9 |
WALTER Rex Ellis |
Between 7 Jun 1940 and 5 Feb 1941 | Served in WWII as No. VX 24092, Private, 2/22 Battalion, Australian… | I891 |
10 |
MAINHOOD Lloyd Franklin |
Between 8 Jun 1918 and 24 Jun 1918 | Served for a short time during WWI as No. 277433, Private in the Canadian… | I17995 |
11 |
OSBORNE Horace Rowland |
Between 9 Jun 1915 and 14 Sep 1918 | Western Front in FRA and BEL | I13045 |
12 |
TREWIN Albert |
Between 9 Jun 1916 and 26 Aug 1919 | Australia, England and the Western Front | I19792 |
13 |
WALTER Hugh Oxenham |
9 Jun 1941 | Served during WWII as No. V15827, Warrant Officer Class 1, 11 Field Survey… | I516 |
14 |
ANSON Alexander Edward George |
Between 9 Jun 1944 and 10 Apr 1946 | Served during WWII as No. VX149078, Signalman, 21 Aust. Line Section, 2nd.… | I1826 |
15 |
MANNING Ernest David |
Between 10 Jun 1916 and 6 Sep 1918 | Canada, England and the Western Front | I39606 |
16 |
PRESZCATOR Frederick Samuel |
Between 10 Jun 1918 and 11 Apr 1919 | CAN | I28743 |
17 |
BOWD William Rex |
Between 10 Jun 1941 and 5 Nov 1942 | Australia and the Middle East | I27646 |
18 |
WALTER Thelma May |
12 Jun 1944 | Served as a Driver with HMAS Torrens RAN (No: WR/2132) | I1142 |
19 |
DENHOLM Wilfred Allan |
Between 13 Jun 1940 and 6 Aug 1945 | Served during WWII as No. TX2495, Pte., with HQ 6 Aust. Div., 2nd AIF. | I2343 |
20 |
WALTER Milton Ward |
Between 15 Jun 1940 and 12 Nov 1943 | South-East Asia | I8666 |
21 |
ROBERTSON John Frederick |
16 Jun 1941 | WW II, Service No: 41303, RAAF, Rank: Leading Aircraftsman | I7133 |
22 |
WALTER Edgar Ernest, DCM |
Between 18 Jun 1940 and 7 Apr 1941 | Colac VIC | I768 |
23 |
WALTER Edgar Ernest, DCM |
18 Jun 1940 | Home service during WWII with the 5th. Infantry Training Depot at Colac… | I768 |
24 |
BARKER Elvin Boon |
Between 19 Jun 1940 and 1 Jul 1942 | Australia and New Guinea | I18958 |
25 |
MCILWRAITH David Stewart |
Between 19 Jun 1940 and 20 Feb 1942 | Served in the 2nd. AIF during WWII as No. VX27240, Pte in the 2/21… | I4579 |
26 |
PARK Walter David |
Between 22 Jun 1940 and 3 Aug 1945 | Served during WWII in the 2nd. AIF as No. VX33900, Pte. with the 2/3… | I8337 |
27 |
PEARSE Ivan Harrison |
Between 22 Jun 1940 and 28 Dec 1944 | Australia and the South-west Pacific | I42549 |
28 |
PLIER James Henry |
Between 22 Jun 1940 and 13 Dec 1944 | Served during WWII as No. VX31021, Sgt., 2/3 Australian Anti-Aircraft… | I12771 |
29 |
WADDELL Harold Theodore |
Between 22 Jun 1941 and 8 Feb 1943 | Australia and England | I42515 |
30 |
ROBERTSON James |
23 Jun 1942 | No: V505593, Private, Ordnance Corps, WWII | I7118 |
31 |
TREWEEKE Frederick Swift |
Between 24 Jun 1940 and 28 Sep 1942 | Australia and the Middle East | I42483 |
32 |
TREWIN Robert Clifford |
Between 24 Jun 1940 and 2 Nov 1942 | Australia and the Middle East | I19072 |
33 |
HEARD John Thomas Bromell |
Between 25 Jun 1917 and 26 Nov 1919 | Western Front in FRA and BEL | I3479 |
34 |
GLASSON Norman Hardman |
Between 25 Jun 1940 and 27 Oct 1942 | Served during WWII as No. NX50954, Sgt., 3rd. Anti-Tank Regiment, Royal… | I14436 |
35 |
RICHMOND Donald Claude |
Between 25 Jun 1942 and 30 Jan 1946 | Served during WWII as No. 58178, Leading Aircraftman, 7 Aircraft Depot,… | I20132 |
36 |
SMITH Archibald Walter |
Between 26 Jun 1915 and 22 Dec 1918 | France | I22053 |
37 |
LITCHFIELD Edgar Ernest |
Between 26 Jun 1940 and 9 Aug 1945 | Served during WWII as No. VX27942, Pte., 2/17 Battalion, Australian… | I9948 |
38 |
WALTER Raymond Guy |
Between 27 Jun 1940 and 6 Sep 1945 | Served during WWII as No. VX40167, Lance Sergeant | I835 |
39 |
BARKER Rupert Ingraham |
Between 27 Jun 1941 and 30 Jan 1946 | Served during WWII as No. VX58555, Corporal, Army Service Corps, 2nd. AIF. | I18957 |
40 |
SMITH Albert Eric |
Between 30 Jun 1941 and 28 Nov 1945 | Middle East and New Guinea | I35954 |
41 |
TREWIN William Francis |
Between 30 Jun 1941 and 5 Jun 1946 | Served during WWII as No. VX58660, Craftsman, AEME Att/Aust. Armd. Div.… | I15862 |
Matches 1 to 2 of 2
# | Last Name, Given Name(s) | Military Award | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
SPARKES Walter Stanley, MBE |
13 Jun 1959 | The Order of the British Empire - Member (Military) (Imperial) | I24954 |
2 |
DOWNING Robert Clifford |
18 Jun 1918 | Ville-sur-Ancre, Somme, Hauts-de-France, FRA | I35855 |
Matches 1 to 1 of 1
# | Last Name, Given Name(s) | Occupation | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
ALLIN William |
6 Jun 1841 | Tucker's Hill, Sutcombe DEV | I5658 |
Matches 1 to 19 of 19
# | Last Name, Given Name(s) | Probate | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
LETTS George Henry |
1 Jun 1956 | Melbourne VIC | I27638 |
2 |
WALTER Eric Oliver |
1 Jun 1984 | Melbourne VIC | I346 |
3 |
BAILEY Evelyn Amy |
2 Jun 1989 | Melbourne VIC | I60 |
4 |
MATTHEWS Claude Cornelius |
5 Jun 1963 | Melbourne VIC | I9377 |
5 |
COOK Margaret Grace |
6 Jun 1922 | London LND | I40834 |
6 |
JOHNS Lila Winifred Daphne |
6 Jun 1984 | Melbourne VIC | I9343 |
7 |
MCGINTY Andrew |
8 Jun 1865 | Melbourne VIC | I3659 |
8 |
WALTER Roy Alan |
10 Jun 1974 | Melbourne VIC | I746 |
9 |
WALTER Norah Grace |
12 Jun 1935 | CON | I16139 |
10 |
TREWIN Julia |
15 Jun 1935 | CON | I42324 |
11 |
WALTER Joseph Vinson |
19 Jun 1962 | Melbourne VIC | I1491 |
12 |
SUMNER Arthur Westwood, (aka HIDE) |
19 Jun 1975 | Melbourne VIC | I3837 |
13 |
WALTER John Oxenham Allan |
20 Jun 1968 | Melbourne VIC | I1633 |
14 |
HERD Walter Edward |
24 Jun 1921 | Melbourne VIC | I3467 |
15 |
REID Harley Alfred |
26 Jun 1959 | Melbourne VIC | I36150 |
16 |
WALTER Hugh Griffith |
26 Jun 1968 | Melbourne VIC | I1689 |
17 |
SMALE Thomas, JP |
28 Jun 1883 | Melbourne VIC | I2418 |
18 |
SHORTALL Edward Joseph |
29 Jun 1966 | Melbourne VIC | I1614 |
19 |
WALTER Harold Johnstone |
29 Jun 1970 | Melbourne VIC | I3293 |
Matches 1 to 5 of 5
# | Last Name, Given Name(s) | Residence | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
FOSTER Clarence Winfield Excel |
1 Jun 1921 | Little York & Part Lot 34, Queens PEI | I38467 |
2 |
FOSTER Earl William George |
1 Jun 1921 | Little York & Part Lot 34, Queens PEI | I38460 |
3 |
FOSTER Emily Lula Bertha |
1 Jun 1921 | Little York & Part Lot 34, Queens PEI | I38466 |
4 |
FOSTER Talmage Wilbert Herald |
1 Jun 1921 | Little York & Part Lot 34, Queens PEI | I38462 |
5 |
CHINGE Thomas |
27 Jun 1627 | Northam DEV | I30373 |
Matches 1 to 1 of 1
# | Last Name, Given Name(s) | Retired | Person ID | |
---|---|---|---|---|
1 |
CROSIER Alpha Gertrude |
30 Jun 1971 | I5108 |